İncelemeler 0

Hard Reset Redux İncelemesi

Yaklaşık beş yıl önce çıkan Hard Reset’in grafik olarak düzenlenmiş ve kısmen genişletilmiş sürümü olan Hard Reset Redux, 3 Haziran tarihinde oyunculara sunuldu.

Flying Wild Hog’un önceki oyunlarını, bilhassa Hard Reset’in 2011 yılında çıkan halini oynayanlar az çok Hard Reset Redux’da nelerle karşılaşacağını bilir. Kısaca bahsetmek gerekirse old-school tarzı, tek kişilik bir FPS shooter oyunu olan Hard Reset Redux, orijinal oyuna ek olarak geliştirilmiş grafikler ve yeni birtakım içerikler sunuyor.

Bilim-kurgu ögelerini ve siberpunk atmosferini başarılı bir şekilde yansıtan Hard Reset Redux, özellikle bu türe ilgisi olanları eski oyununu oynasa dahi kendisine çekme potansiyelini taşıyor.

Patlat, Havaya Uçur, Parçala, Yok Et

Hard Reset Redux, insan neslinin tükenmekte olduğu bir dönemde Bezoar adındaki şehirde insanoğlunun makinelere karşı verdiği yaşam mücadelesini konu alıyor. Burada bir CLN askeri olan kahramanımız Fletcher, “The Sanctuary” adındaki milyarlarca dijital insan aklını içeren ağı ele geçirmek isteyen makinelere karşı koymak için görevlendiriliyor.

Oyuna plazma ve otomatik silah olmak üzere iki adet silahla başlıyoruz. İlerledikçe düşmanlardan ve haritanın belirli kısımlarından topladığımız kazanım puanları bize söz konusu silahları geliştirme olanağı tanıyor. Plazma silahının şok alanı oluşturarak düşmanlara zarar vermesi, elektrik akımı göndermesi gibi çeşitli özelliklerde kullanabiliyoruz. Aynı şekilde otomatik silahı bir pompalı tüfek ya da roket atar gibi kullanarak siber düşmanları farklı varyasyonlarda öldürebiliyoruz. Bir önceki oyundan farklı olarak Hard Reset Redux’da, Shadow Warrior’dan alışık olduğumuz kılıç benzeri bir siber katana da kullanarak yakın dövüşlerde daha etkin mücadele edebiliyoruz.

hardresetredux2

En zevkli düşman yok etme yollarından biri ise çevredeki patlayıcı nesneleri kullanarak bize karşı nefretle doldurulmuş makineleri paramparça etmek. Hemen hemen her düşmandan can, zırh, mermi doldurmaya yarayan cisimler düşüyor. Bu da, en zor modda oynamayacağınızı düşünerek, çok fazla mermi ve can toplama derdi olmadan daha rahat ve eğlenceli bir oynanış sunuyor.

Hard Reset Redux’ın grafikleri tahmin edeceğiniz üzere ilk oyuna göre hayli gelişmiş. Fakat çok da aşırı bir farklılık beklemek doğru olmaz. Özellikle patlama efektleri gayet güzel yansıtılmış ve bunu uygun sesler ile birleştirdiğinizde gayet akıcı, rahatsız etmeyen bir oynanış sunuyor.

Özetleyecek olursak, ilk oyunu oynadıysanız Hard Reset Redux’ı oynamamak size bir şey kaybettirmez. Eğer siberpunk türüne ilginiz varsa sizi tekrardan oyunu bitirtebilecek bir içeriğe sahip olduğunu belirtmek gerekir. Diğer yandan Flying Wild Hog oyunlarını daha önce denemediyseniz Hard Reset Redux size eğlenceli ve zevkli vakit geçirtecektir. Ama çok yüksek bir beklenti içerisine girmemenizi de tavsiye ederim.

Not: Hard Reset veya Shadow Warrior’a sahip olanlar oyunu Steam üzerinden 75% indirimle satın alabilecek.

Hard Reset Redux Sistem Gereksinimleri

 

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi: Win 7 veya üstü
 • İşlemci: 2.5 GHz Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: 512 MB NVIDIA GeForce 8800GS / ATI Radeon HD 3870 veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Hard Reset Redux

31 ₺
Hard Reset Redux
7.7

Oynanabilirlik

8.0 /10

Ses ve Müzik

7.5 /10

Grafik

8.0 /10

Hikaye

7.0 /10

Atmosfer

8.0 /10

Artılar

 • Zevkli oynanış
 • Silah çeşitliliği
 • Daha iyi grafikler

Eksiler

 • Zayıf hikaye
 • Bir süre sonra sıkması

Taner Kartal {Taner}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir