İncelemeler 0

Geçmişten Gelen Gelecek: Operation Hardcore İncelemesi

Operation Hardcore bize atari oyunlarından esintiler sunan basit bir eğlence sunuyor. Şu anda erken erişim aşamasında olmasına rağmen insanı içine çeken zevkli oynanışıyla yakın dönemde çıkmış bağımsız oyunlar içerisinde değeri henüz bilinmemiş oyunlardan biri olduğu kanaatindeyim.

Yıl 1999, Sebepsiz Bir Uzaylı İstilası

Aslında oyunda konu namına çok fazla bir şey yok. Elbette hangi durumun içerisinde mücadele vereceğimizi bilmek adına bir uzaylı istilasından söz ediliyor. Masumların canına acımadan kıyan, şehirleri darma duman eden uzaylı yaratıkları öldürmemiz gerekiyor.

Oyuna girerken 4 adet badass karakterden birini seçiyoruz. Bu karakterler arasında ırkı ve tarzı hariç hiçbir fark yok. Dolayısıyla rastgele de seçseniz bir şey değişmiyor. Aynı zamanda yerel eşli oyun seçeneği sunması da oyun açısından önemli bir artı değer taşıyor. Operation Hardcore’u açtığımız zaman ise oyun kumandası ile oynamamız tavsiye ediliyor. Klavyeyle oynadıktan sonra bu şekilde çok daha rahat oynanabileceğini düşünüyorum.

Yalnız Bir Askerin En Gerekli Eşyaları: Silah, Sigara ve Viski

Operation Hardcore’da dört adet silah seçeneğimiz var. Bunlar; lav ve lazer silahları, makineli ve çoklu ateş edebilen bir silah. Hepsinin farklı özellikleri var ancak makineli ve lazer gibi uzak mesafede etkili silahların daha avantajlı olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca sağ tıkla belli bir süreliğine kalkan aktif edip kendimizi hasardan koruyabiliriz. Eğer mağazadan viski alır ve gerektiği yerlerde kullanırsak zamanı durdurup ölümcül düşmanlara karşı hasarımızı arttırabiliriz.

operation-hardcoree

Oyun bölüm bölüm ilerliyor ve her bölüm sonunda bir çeşit uzay gemisi ya da güçlü bir uzaylı boss ile mücadele ediyoruz. Onu öldürdüğümüz takdirde sıradaki bölüme geçmeye hak kazanıyoruz. Her bölüm başlangıcında da elde ettiğimiz altınları harcayabileceğimiz dükkanda alışveriş yapabiliyoruz. Silah geliştirmeleri, viski satın alımı gibi çok da fazla olmayan seçenekler mevcut. Şu anda 12 adet bölüm var ve böyle bir oyun için yeterli.

Genel olarak Operation Hardcore, retro grafikleri günümüze getirerek oyunculara başarıyla sunmuş. Bu tarz sevenler için gayet hoş zaman geçirebileceğiniz bir yapım olduğunu düşünüyorum. O yüzden zamanınız varsa çok da pahalı olmayan fiyatıyla size hitap edecektir.

Operation Hardcore Sistem Gereksinimleri

Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 ya da  8

İşlemci: 2 Ghz+

Ekran Kartı: DX9

DirectX: Sürüm 9.0

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 300 MB kullanılabilir alan

Operation Hardcore

11₺
Operation Hardcore
7.8

Oynanabilirlik

8.5 /10

Ses ve Müzik

7.5 /10

Grafik

9.0 /10

Hikaye

5.5 /10

Atmosfer

8.5 /10

Artılar

  • Başarılı retro grafikler
  • Dengeli oynanış
  • Uygun fiyat
  • İyi ses ve müzik
  • Yerel eşli oynama seçeneği

Eksiler

  • Biraz kısa olması
  • Steam koleksiyon kartı bulunmaması

Taner Kartal {Taner}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir