İncelemeler 0

Birkaç Saatlik Basit Bir Eğlence: Mini Metal İncelemesi

Luandun Games isimli bağımsız bir yapımcı tarafından geliştirilen Mini Metal, oynayanlara basit bir eğlence sunuyor. Kule savunmasına benzer bir oyun anlayışı etrafında minik tankımızla dalga dalga gelen düşmanlara meydan okuyoruz ve olabildiğince uzun süre hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Mini Metal içerik itibariyle çok da dolu bir oyun diyemeyiz. Nitekim oyunun ne bir konusu ne de bir hikayesi var. Sadece ilk başta bize verilen tankımızı, kullanacağımız silahı seçip bir daire ya da kare şeklinde olan haritalardan birini seçerek oyuna başlıyoruz. Ne kadar çok saldırı dalgasından sağ çıkarsak bir sonraki düşmanlar da o oranda güçleniyor ve tankınız düşmanlar tarafından paramparça edilene kadar sürüyor. Hemen hemen her düşmanı öldürdüğümüzde belirli bir miktarda altın ve rozet topluyoruz.

Biriktirdiğimiz bu altın ve rozetlerle gelişmiş özellikteki tankları, silahları ve yetenekleri alabiliyoruz. Yine belirli bir altın karşılığında tankımızın ve kullanacağımız silahın özelliklerini yükseltebiliyoruz. Oyun içerisinde ise belirli sürelerde destek ekibi çeşitli materyaller bırakıyor ve o materyallerle hızlı gitme, seri ateş etme, yüksek hasar verme gibi çeşitli özellikler kazanabiliyoruz. Aynı zamanda sağ tıkla bomba, mayın, roket, kule, destek ekibi gibi yetenekler kullanabiliyoruz. Fakat bunları kullanırken yakıtınıza dikkat etmelisiniz, zira yakıt bitince tankınız çok yavaş hareket ediyor ve etrafta yakıt bulamadığınız takdirde sizi zor duruma sokabiliyor.

Elbette tahmin edeceğiniz üzere bir süre sonra sıkılabiliyorsunuz. Ancak bu tür vurmalı, patlatmalı ve basit eğlence anlayışına hitap eden oyunlardan hoşlanıyorsanız bir şans vermenizi tavsiye ederim. En azından size 3-4 saat kadar güzel bir vakit geçirebilir ve boş vaktinizi öldürebilirsiniz.

Mini Metal

₺ 18
Mini Metal
6.7

Oynanabilirlik

8.0 /10

Ses ve Müzik

7.0 /10

Grafik

6.0 /10

Hikaye

5.0 /10

Atmosfer

7.5 /10

Artılar

  • Çeşitli geliştirme seçenekleri
  • Düşmanların dengesi
  • Zevkli oynanış
  • İyi müzikler

Eksiler

  • Kendini tekrar etmesi
  • Grafikler
  • Multiplayer olmaması

Taner Kartal {Taner}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir