Rehberler 1

4 Adımda Twitch’ten Nasıl Video İndirilir?

Twitch’ten video indirmenin pek çok faydası var. İlk olarak, indirilen canlı yayınları bilgisayarınızda istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. İkincisi, yayın size aitse dilediğiniz gibi düzenleyip, istediğiniz anları YouTube gibi servislere upload edebilirsiniz. Peki, Twitch’ten nasıl video indirilir? Bunun için çeşitli program ve web siteleri var.

1. TwitchDown

TwitchDown ile favori yayıncılarınızın videolarını indirebilirsiniz. Buna rağmen, yayınları 15 dakikalık parçalar hâlinde bilgisayarınıza çekebiliyorsunuz. Yani uzun süren, saatler boyu devam eden yayınlarda biraz zorlanacaksınız. 3 saatten uzun videolar ise sitede desteklenmiyor. Ayrıca kanalın tüm videolarına veya tek bir videoya ulaşmak da mümkün.

2. TwitchTools

Twitch VOD’ları kısaca TwitchTools ile indirmeniz mümkün. Yapmanız gereken linki eklemek ve Download tuşuna basıp beklemek. Buna rağmen site artık yeni Twitch yayın sistemini desteklemiyor. Yani sadece eski Twitch videolarını indirebilirsiniz.

3. JDownloader

Eğer 3 saatten uzun bir Twitch yayını indirecekseniz, siteler yerine indirilebilir bir program olan JDownloader daha iyi bir çözüm olacaktır. İndirme yönenticisini bizzat kendi sitesinden indirmenizi ve yüklerken de reklam yazılımlarını kabul etmeden devam etmenizi öneririz. Ayrıca JDownloader birden fazla yayını aynı anda indirmenize de olanak tanıyor. Tek eksisi, indirilen bir program olması ve biraz yavaş çalışması.

4. LiveStreamer

LiveStreamer komut üzerinden çalışan, video yayınları bilgisayarınıza kaydeden bir program ama kullanımı biraz daha zor. Özellikle yeni başlayanlar için zor olacaktır. Artı yönü ise link olmadan videoları indirebilmesi.

Hangisi Daha İyi?

Her seçeneğin kısıtlamaları var. TwitchDown üç saatten uzun videoları indiremiyor. TwitchTools yeni yayınları indiremiyor ve JDownloader da canlı yayınlar da problem yaşıyor. Livestramer ise bu kısıtlamalara sahip olmasa da, bilgisi olmayan kullanıcılar için epey zorluk taşıyor.

Eğer normal bir izleyiciyseniz ve yayınlardan kısa videolar alacaksnız, TwitchDown’ı tavsiye ederiz. JDownloader ise birden fazla yayını aynı anda indirmek isteyenler için ideal. Eğer profesyonelseniz de Livestreamer’ı tercih edebilirsiniz.

Aklınıza takılan her soruyu, bize yorum atarak sorabilirsiniz!

{Can}

“4 Adımda Twitch’ten Nasıl Video İndirilir?” üzerine 1 yorum

  1. Polat dedi ki:

    ben canlı yayından kesitler alıp komik montaj yapmak istiyorum hangisini önerirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir